6061 alumini 3Në x 5in Rosin Pllaka vendosur me ngrohje Controller Heavy Duty Rosin Press Kit dyfishtë kontrollues ngrohje fishek

Problemi më i madh me të ngutshme kolofon është kostoja e pajisjeve. Përveç nëse gatshëm tuaj për të shtrydh sasi të vogël të rrëshirë duke përdorur një straightener flokët, juaj do të duhet të kalojnë një bucks pak. Unë kam parë një shumë të makinave të mëdha shkojnë për mijëra dollarë, por shpenzimet që shumë wouldn`t kuptim nëse nuk tuaj drejtimin e një biznesi.

Nëse tuaj janë të interesuar në prodhimin e disa kolofon të mirë në të jepnin e madhe juaj do të ketë nevojë për dy gjëra:

High pressure – at least 500lb to 1,000lb ( 2+ tons preferred )
Heat – 150°F to 350°F ( 200°F preferred )

 

Kur Shtypja kolofon, më pak ngrohjes është e nevojshme në presione të larta, që do të thotë se ju mund të pothuajse të ftohtë për shtyp kolofon, nëse keni pajisje të drejtë. Por, lejon të rrinë në dorëshkrim këtu. I `m gati për të ju tregojnë  se si ju mund të bëni tuaj DIY kolofon Press për më pak se $ 500.

Thats drejtë, një shtyp që mund të shpërndaj 12,000lb e presionit me kontrollet e temperaturës për më jep! Më të mirë të të gjitha, ajo merr vetëm disa minuta për të ngritur dhe të përdorni.

T'i përballen me atë, duke shtypur Rosin është mënyra më e mirë për të shtrydh të gjitha lëngje nga kanabis. Duke përdorur ngrohjes dhe presionin për nxjerrjen rrëshirë nga barishte (çështje bimore), çdokush mund të japin disa rrëshirë me cilësi të lartë.

Problemi më i madh me të ngutshme kolofon është kostoja e pajisjeve. Përveç nëse gatshëm tuaj për të shtrydh sasi të vogël të rrëshirë duke përdorur një straightener flokët , juaj do të duhet të kalojnë një bucks pak. Unë kam parë një shumë të makinave të mëdha shkojnë për mijëra dollarë, por shpenzimet që shumë wouldn`t kuptim nëse nuk tuaj drejtimin e një biznesi.

Nëse tuaj janë të interesuar në prodhimin e disa kolofon të mirë në të jepnin e madhe juaj do të ketë nevojë për dy gjëra:

Presion të lartë - të paktën 500lb të 1,000lb (2+ ton e preferuar)
Heat - 150 ° F në 350 ° F (200 ° F) e preferuar
1The finished product, check images below for links.
Kur Shtypja kolofon, më pak ngrohjes është e nevojshme në presione të larta, që do të thotë se ju mund të pothuajse të ftohtë për shtyp kolofon, nëse keni pajisje të drejtë. Por, lejon të rrinë në dorëshkrim këtu. I `m gati për të ju tregojnë how you can make your own DIY Rosin Press for less than $500.
Thats drejtë, një shtyp që mund të shpërndaj 12,000lb e presionit me kontrollet e temperaturës për më jep! Më të mirë të të gjitha, ajo merr vetëm disa minuta për të ngritur dhe të përdorni.

DIY Rosin Rig

Për të ndërtuar këtë vishem gjitha që ju duhet është dy produkte të thjeshta:

Dyfishtë Rosin Press Pllaka Kit Heavy Duty Dual Box Controller me Wired ngrohjes Rod

6-ton hidraulike Shop dyshemeje Press me pllaka Press dhe H Frame

Nëse jo tuaj në shok të plotë ende, lejon të shkojnë mbi të dhënat për të dy. Gjithashtu metoda më e mirë për të para të ngutshme cookie kolofon për më të larta terpenoid jep.

Press Hidraulike

2

Një e fuqishme shtypi gjashtë ton strehuar në një të ngurta H-kornizë. Ndërtimi Super të fortë dhe të thjeshtë thats të lehtë për të ngritur. Binarët anësore kanë vrima që ju lejon për të rregulluar hapësirën e punës. Ajo gjithashtu përfshin 2 pllaka për shtyp, përdorni ato! Ata do të mbrojnë pjata tuaj të ngrohjes. Me një peshë të përgjithshme prej 60lb, ju mund të sigurtë të fiksime nga 6 ton të presionit, mënyra më shumë se ju do të duhet.

Heat kontrolluar Pllaka Press

3

0 ° F në 415 ° F në minuta !, Këto pllaka detyrë e rëndë mund të gjenerojnë më shumë se ngrohje të mjaftueshme dhe të përballojë deri në 8000psi. Më të mirë të të gjitha, pllaka janë të nxehtë në temperaturën e duhur me një kuti elektronike të kontrollit! Ju don `t duhet të hov rreth me pllaka të vluar, ose duke përdorur një pishtar goditje si disa shtyn të tjera.

Nëse keni shtypur ndonjëherë kolofon më parë, ju duhet të keni një ide mjaft të mirë të çfarë të bëjnë dhe se sa e lehtë kjo është për t'u përdorur. Ndërtimin e vet për shtyp tuaj do të ju kursejnë një ton të parave të gatshme dhe punojnë si edhe në qoftë se nuk më të mirë se shtyn tjera që janë të dyfishtë çmimi.

1.Plug dhe luajnë 5 "x3" pllakë e presës tipografike ngritur. Ne përdorim 6061 alumini për shkak se ajo është dritë, i fortë, dhe ka transferimin e shkëlqyer ngrohjes, duke mos shkaktuar zonat e nxehta!

pllaka 2.Dual nxehtë, si për ndarjen e një zone.This vetme e ngrohjes është një provuar, testuar dhe provuar të projektimit me rezultate të shkëlqyera në qindra raste. Ne kemi testuar dy gjerësisht, pa jepnin më të mirë apo të cilësisë në kontrollues dyfishtë.

Monitorimi 3.Fully të sakta të temperaturës nga 0-300F qetë. Tona stërvitje sensor ngrohjes direkt në pllaka, duke ju dhënë të saktë temperaturën e vërtetë pllakë e presës tipografike.

5.Made të përshtaten çdo shtypit hidraulike deri në 20 ton me një dash 2 "diametër ose më pak.

Montimi pllaka tona në shtypin tuaj të zgjedhur është aq e thjeshtë sa shtrëngimin e dy vida Set (çelësat magji përfshirë) mbi dashit. Setup merr më pak se 5 minuta!

6.Reach temperaturën e dëshiruar në më pak se 10 minuta me 500W fuqishëm elementet tona ngrohje fishek.

7.The Pllaka mund të paguajnë për veten e tyre brenda disa orëve të para të përdorimit!

Kjo kit përfshin:

2pcs 6061 bllokon alumini

kontrollues dixhital Wired te dy elementet e ngrohjes fishek 500W

Magji kyç për të filluar pllaka tuaj për shtypin tuaj të zgjedhur

Një vit garanci të plotë për elektronikë tuaj


Post time: May-17-2018


lidh

Na jep një britmë
Get Updates Email
WhatsApp Online Chat !