6061 Алуминиум 3in x 5in Rosin плочи Сет со греалки контролор Тешки Rosin Материјали греалки кертриџ двојна контролер

Најголемиот проблем со притискање колофон е цената на опремата. Освен ако вашиот подготвени да се притисне мали количини на смола со користење на коса straightener, ви се случува да мора да потрошите неколку долари. Сум видел многу големи машини одат за илјадници долари, но трошење дека многу wouldn`t се направи смисла, освен ако вашиот водење на бизнис.

Ако ви се заинтересирани за производство на некои добри колофон на голем принос вашиот случува да треба две работи:

High pressure – at least 500lb to 1,000lb ( 2+ tons preferred )
Heat – 150°F to 350°F ( 200°F preferred )

 

Кога ќе се притисне колофон, потребно е помалку топлина на повисоки притисоци, што значи дека ќе може речиси ладна прес колофон, ако имате право опрема. Но, да се држи до сценариото тука. I `m за да ви покажеме  како можете да направите своја сопствена DIY Rosin Притисни за помалку од $ 500.

Тоа е право, на прес-што може да ни ги подметне 12,000lb притисок со температура контроли за повеќето приноси! Најдобро од сè, тоа трае само неколку минути да се постави и користи.

Да му се соочиме со тоа, со притискање Rosin е најдобар начин да се притисне сите сокови од канабис. Со користење на топлина и притисок за да се извлече смола од билка (растителна материја), секој може да доведе до некои висок квалитет смола.

Најголемиот проблем со притискање колофон е цената на опремата. Освен ако вашиот подготвени да се притисне мали количини на смола со користење на коса straightener , ви се случува да мора да потрошите неколку долари. Сум видел многу големи машини одат за илјадници долари, но трошење дека многу wouldn`t се направи смисла, освен ако вашиот водење на бизнис.

Ако ви се заинтересирани за производство на некои добри колофон на голем принос вашиот случува да треба две работи:

Висок притисок - најмалку 500lb да 1,000lb (2+ тони склопот)
на топлина - 150 ° F до 350 ° F (200 ° F склопот)
1The finished product, check images below for links.
Кога ќе се притисне колофон, потребно е помалку топлина на повисоки притисоци, што значи дека ќе може речиси ладна прес колофон, ако имате право опрема. Но, да се држи до сценариото тука. I `m за да ви покажеме how you can make your own DIY Rosin Press for less than $500.
Тоа е право, на прес-што може да ни ги подметне 12,000lb притисок со температура контроли за повеќето приноси! Најдобро од сè, тоа трае само неколку минути да се постави и користи.

DIY Rosin Риг

Да се ​​изгради оваа Опрема сите што ви треба е две едноставни производи:

Двоен Rosin Прес плочи Комплет Тешки Двојно контролор Кутија со Жичен Греење Род

6-тон Хидрауличен продавница кат Притиснете со Press плочи и H на рамка за

Ако не ви се уште во целосен шок, ајде да одиме во текот на детали за двајцата. Исто така, најдобриот метод за пред притискање колофон колачиња за повисоки терпеноид приноси.

На Хидраулични Прес

2

А моќни шест тон настани сместен во солидна H-рамка. Супер силен и едноставна конструкција Тоа е лесно да се постави. Странични шини имаат дупки кои ќе ви овозможи да се прилагоди на работниот простор. Таа исто така вклучува 2 прес плочи, ги користат! Тие ќе го заштити вашиот греење плочи. Со вкупна тежина од 60lb, можете слободно да чудак од 6 тони притисок, начинот на кој повеќе отколку што ќе треба.

Контролирани топлина Прес плочи

3

0 ° F до 415 ° F во минути !, Овие тешки плочи може да генерира повеќе од доволно топлина и го издржат до 8000psi. Најдобро од сè, плочите се загрева на правото на температурата со кутија за електронска контрола! You don `t треба да непредвидлива околу со врела плочи, или користење на удар факел како и некои други преси.

Ако некогаш сте се притисне колофон пред тоа, треба да имаат доста добра идеја за што да се прави и колку е лесно тоа е да се користи. Градење на свој печат ќе те спаси еден тон пари и работа, како и ако не и подобар од другите преси кои се двојно повеќе од цената.

1.Plug и да игра 5 "X3" котури постави. Ние ги користиме 6061 алуминиум, бидејќи тоа е светлина, силна, и има одлична пренос на топлина, предизвикувајќи нема жаришта!

2.Dual загреан плочи, и споделување на еден топлина zone.This е испробаните и тестирани, и докажано дизајн со одлични резултати во стотици случаи. Ние се тестираат и опширно, без подобар принос и квалитет на двојна контролер.

3.Fully точно следење температура од 0-300F удобно. Нашите топлина сензор вежби директно во плочи, кои ви даваат точната вистина температура котури.

5.Made да ги собере сите хидраулична преса до 20 тони со Овен 2 "дијаметар или помалку.

Монтажа на нашите чинии на вашиот избор притиснете на е толку едноставно како затегнување две сет завртки (хексадецимален клучеви вклучени) на RAM меморија. Поставување трае помалку од 5 минути!

6.Reach вашата посакувана температура во помалку од 10 минути со нашиот моќен 500W греење кертриџ елементи.

7. плочи може да се плати за себе во првите неколку часа на користење!

Овој комплет вклучува:

2 парчиња 6061 Алуминиум блокови

Дигитален контролер жичен до два 500W кертриџ грејни

Двојна клуч да ги монтирате вашите плочи на вашиот избор притиснете на

Една година целосна гаранција на вашиот електроника


Post time: May-17-2018


Поврзете се

Дај ни извик
Земете мејл ажурирања
WhatsApp Online Chat !