Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

КОИ ЗЕМЈИ СЕ Бродот за?
 • Домашна дестинација: Сите држави на САД.
 • Меѓународен код: Канада, Мексико и сите земји од Европа, Австралија и Нов Зеланд
Каде ли ROSINKINGS брод од?
 • САД Домашни Наредби, кои се испраќаат од магацин во Лос Анџелес, освен ако надвор од акциите
 • Amazon.Com Нарачки исполнети од страна на Амазон Доколку надвор од акциите.
 • Amazon.Ca Нарачки исполнети од страна на Амазон Доколку надвор од акциите.
 • Меѓународен Нарачки се испраќаат од Кина, Нашата фабрика. Обично, ќе ги прими во рок од 3-7 работни дена преку DHL Express.
Е превозот дискретно?
 • Сите пакети се испраќаат во обичен Отштиклирано Браун Надворешен кутија со нашите Баркод етикета.
 • Етикета превозот ќе содржи вашето име, адреса, и враќање адреса.
Зошто е My ПАКЕТ задоцни?
 • Одложувањата се обично предизвикани од празници, викенди, и / или тешки временски услови.
 • Ве молиме земеме предвид ова пред да нарачате.
ДАЛИ ИМА УВОЗ наплаќаат?
 • САД Вие не треба да се.
 • Сите други земји се добие одобрение за примероци, обично, да плаќаат ништо.
Политика на враќање:
 • Враќање мора да се бара пред се враќа.
 • Се враќа само што ќе бидат прифатени во рок од 15 дена.
 • 5% restocking Надомест бара за вратени предмети кои не се неисправни објект мора да биде во Нов неотворени состојба.
 • Секое пакет, кој се одби или undeliverable Поради недоволна или погрешна адреса, или означени како Неподигнати, е предмет на 10% обновување Провизија.
 • 10% обновување такса ако тоа не е наша грешка: како што се (погрешен точка, скршени точка, неисправни предмети, итн ...)
 • Наплата е Само За ставката Цена (не вклучувајќи го и превозот на полнење).
 • Неисправни Точка пријава. Да плаќаат ништо (Но, Ве молиме пратете ни слики или видео клипови на подобрување на квалитет).
 • Наплата ќе се обработуваат во рок од 1 работен ден
НАЧИНИ ЗА ПЛАЌАЊЕ
 • САМО PayPal (може да се плати преку PayPal Дури и немате PayPal сметка).
 • Трговија на мало веледрогерија и дистрибутер нарачка  САМО  прифати банкарски трансфер.
Дали го правиш плаќања во текот на телефон?
 • За жал, сите наредби мора да бидат обработени и Платено онлајн преку нашата веб страница.
Како да се постави TEMP PID контролер?
 • Притиснете на "SET" копчето за активирање температура контролер
 • ◀ Притиснете го копчето за да се зголеми и да се намали вредноста на стотици, десетици и оние места
 • Притиснете ▲ или ▼ од 0-9 за вашата посакувана temp
 • Притиснете на "SET" копчето за заклучување на саканата температура во место
Како да го поставите тајмерот на ПНЕВМАТСКИ колофон печатот?
 • Поставете ги вашите саканото време притискање со притискање на "+" и "-" копчињата за зголемување и намалување на вредноста (секунди) на десетици и еден е индивидуално места
 • Ве молиме секогаш имајте "С" (секунда). Обично, 60 секунди е вашата одлагање max
 • Поставување на две децимални места со "0"
Кратко упатство за почеток - Пневматски преси колофон
 • Приклучете го во штекер за струја и вклучете го главниот прекинувач
 • Проверете го копчето "вонредна состојба" да бидете сигурни дека го ослободува
 • Проверете ја поставката за температура контролер и тајмер. поставување температура> 120 ° F; Timer> 5 секунди
 • Поврзете притиснете за да воздух компресор (Бидете сигурни воздух компресор работи)
 • Вклучување на двете грејач прекинувачи
 • Притиснете и сребрени копчиња за да почнете притиснете го копчето
Како можеме да бидеме верифицирана мало?
 • Ние сме во потрага за искусни партнери од целиот свет
 • Ве молиме пратете ни е-маил за проверат мало
ЗОШТО НЕ Дали некој ми одговори на телефонот работен ден?
 • Ве молиме контактирајте со нас преку е-пошта (toplinkedintl@hotmail.com)
 • Онлајн поддршка за сè
Дали ROSINKING "ТЕМП КОНТРОЛОР кутија за Е-шајка?
 • Да е на располагање за Е-шајка

Сакаат да работат со САД?




Поврзете се

Дај ни извик
Земете мејл ажурирања
WhatsApp Online Chat !