120u микро Rosin кеси - Кина Dongguan Амон Хардвер

120u микро Rosin торби

Краток опис:

Колофон Притиснете Чанти 120 микрон филтер кесички колофон 2,5 × 3.3in 120u микро 10pcs 1pk · 100% најлон, храна одделение, боја-Слободен отпорни на хемикалии и топлина (до 428 ° F / 220ºC) внатре-надвор шевове Трајна, се мие, еднократно 120 микрон - идеален за цвеќиња / трим (може да се користи за меур / kief) Rosinkings Чанти колофон прес чај ​​торба филтри се дизајнирани да се направи чиста solventless масло со користење на топлина и притисок (колофон тек). Сите кеси доаѓаат претвори внатре кон надвор да се спречи нафта од добивање заглавени во себе ...


детали за производот

Тагови производ

Rosin Притиснете Чанти 120 микрон Rosin филтер кесички 2,5 × 3.3in 120u микро 10pcs 1pk · 100% најлон, храна одделение, боја-слободен

 • Отпорни на хемикалии и топлина (до 428 ° F / 220ºC)
 • Внатре-Надвор шиење
 • Издржлив, перат, Повторно
 • 120 микрон - идеален за цвеќиња / трим (може да се користи за меур / kief)

 

Rosinkings Чанти колофон прес чај ​​торба филтри се дизајнирани да се направи чиста solventless масло со користење на топлина и притисок (колофон тек). Сите кеси доаѓаат претвори внатре кон надвор да се спречи нафта од добивање заглавени во рабовите. Мачкам кеси само 100% FDA-Одобрени најлон мрежа и конец за рабовите. Ова ја прави кеса и цвест многу силна. Нема хемикалии или бои во материјалот, така што вашите нафтата ќе биде само како чиста како производот што се обработка. Секој џеб ќе се одржи 10-20g. За најдобри резултати, цел за 1000-1500psi по квадратен инч и за ограничување на секоја торба до 20g на материјал. За помалку од 10 g на материјал, кеси може да се намали или свитканите. точка на омекнување на материјалот е од 374 ° F (190ºC). точка на топење е 428ºF (220ºC), но за најдобри резултати, препорачуваме 180-240ºF (82-115ºC).


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   

   Поврзете се

   Дај ни извик
   Земете мејл ажурирања
   WhatsApp Online Chat !